EN | TR

Bölüm Başkanı MesajıSevgili Öğrenciler,

Yaşadığımız yüzyılda her geçen gün artan iyi yetişmiş ve nitelikli ara insan gücüne duyulan ihtiyaç her alanda olduğu gibi hukuk alanında da kendisini göstermektedir. Bu ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak iki yıllık ön lisans eğitimi vermek üzere kurulan Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Adalet Programı, öğrenci merkezli, teorik bilgilerin pratik çalışmalarla pekiştirildiği, öğrenme ve öğretmeye dayalı bir eğitim verme gayreti içerisindedir.
Zengin ders içeriği ile oluşturulan müfredatımız sayesinde mezun olan öğrencilerimiz kamu ve özel sektörde ihtiyaç duyulan hukuk hizmetlerinde faaliyet gösterebileceklerdir. Ayrıca mezunlarımız, ÖSYM tarafından yönetilen Dikey Geçiş Sınavları’na girmek suretiyle Hukuk Fakültelerinde Lisans eğitimi almak imkanına da sahip olabilmektedirler.
Bu anlamda gelişmekte olan bilişim teknikleri ile sahip olduğu temel hukuk bilgisini harmanlayarak, içerisinde bulunduğumuz iletişim çağında kendisini sözlü ve yazılı olarak en doğru şekilde ifade edebilen mezunlar yetiştirmeyi amaçlayan programımızda sizleri öğrencilerimiz olarak görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.
 
Dr. Öğretim Üyesi
Elvin Kerime Silahtaroğlu